Novinky zo sveta Modrej školy

Školský rok 2017/2018 je v plnom prúde a s ním aj zážitkové učenie v rámci Modrej školy. Odštartovali ho predškoláci z Materskej škôlky vo Vrakuni. Zapojte sa aj s Vašou škôlkou či školou do prebiehajúcich výučbových programov a odhaľte spolu s nami množstvo zaujímavostí o VODE. Tešíme sa na Vás! 🙂

Už čoskoro sa môžete o vode v rôznych súvislostiach dozvedieť viac počas tradičného podujatia Bratislavské mestské dni. V termíne od 21. do 22. apríla bude vo Vodárenskom múzeu o zábavu postarané. Príďte odhaliť tajomstvá vody prostredníctvom zaujímavých experimentov, hier a interaktívnych modelov a zažite jedinečnú atmosféru 130-ročného vodného zdroja na ostrove Sihoť. Viac o podujatí tu.

Po témach odpady, sklo a doprava prichádza VODA. Výchovný koncert Eco H2O Tour s podporou Modrej školy môže v roku 2018 zažiť aj vaša škola! Neváhajte a zapojte sa čím skôr. Viac informácií o projekte získate tu.

Bratislavská vodárenská spoločnosť motivuje žiakov základných a stredných škôl k výberu povolania v oblasti vodárenstva… Čítaj celý článok.

Súťaž Festival vody je prehliadka odborných projektov o vode s dlhoročnou tradíciou. Prečítajte si zaujímavosti z minuloročného podujatia, zistite, ktoré príspevky zvíťazili a ako sme zachytili atmosféru celého dňa cez objektív fotoaparátu tu