Novinky zo sveta Modrej školy

Milí modroškoláci, vzhľadom na pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu v súvislosti s COVID-19 sú naše vzdelávacie aktivity a exkurzie vo Vodárenskom múzeu pozastavené až do odvolania. O prípadných zmenách vás budeme informovať. 

Ďakujeme za pochopenie.

Nadácia BVS aktuálne vyhlásila dva zaujímavé grantové projekty pre školy  v pôsobnosti BVS, a.s. Grant Zelený región je zameraný na starostlivosť o životné prostredie a Grant Naučme sa viac o vode podporuje vzdelávacie aktivity o vode a vodárenstve. Zapojte aj vašu školu!
 

V Modrej škole nám záleží na každej kvapke vody! Príďte sa dozvedieť o tejto vzácnej tekutine viac a prihláste sa na výučbové programy Modrej školy do Vodárenského múzea. Tešíme sa na vás aj v školskom roku  2020/2021.

Pozrite si sériu časozberných fotografií ostrova Sihoť počas uplynulého roku 2020:
Rameno Dunaja s čerpacou stanicou
Rameno Dunaja s prírodným ostrovčekom
Čerpaciu stanicu č. 1
Okolie historickej studne č. 1 

 

Vyhodnotili sme náš májový KVÍZ O VODE A VODÁRENSTVE! Mená najúspešnejších riešiteľov a správne odpovede nájdete tu.

 

 

 

Jubilejný desiaty ročník súťažnej prehliady žiackych projektov o vode FESTIVAL VODY 2019 je úspešne za nami. Výsledky súťaže a jedinečnú atmosféru  z priebehu podujatia zachytenú objektívom fotoaparáta si môžete pozrieť tu.

 

Aktivity Modrej školy sme prezentovali aj na Festivale environmentálnych výučbových programov Šiška 2019, ktorý organizovala SAŽP tentokrát v malebnom oravskom prostredí. Prostredníctvom príspevku s názvom Čaro lužného lesa na ostrove Sihoť” sa účastníci  dozvedeli viac o našom vzácnom vodárenskom zdroji na ostrove Sihoť.  Viac o tomto skvelom podujatí sa dočítate na tu.

 

 

Bratislavská vodárenská spoločnosť motivuje žiakov základných a stredných škôl k výberu povolania v oblasti vodárenstva… Čítaj celý článok.

 


Ochrana osobných údajov

V súvislosti so spracovaním Vašich osobných údajov zo strany spoločnosti Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s., ako prevádzkovateľa, Vám podľa (i) článkov 13 a 14 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov) („GDPR“) a podľa (ii) zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov, účinných odo dňa 25.05.2018 poskytujeme Informácie o spracúvaní osobných údajov našou spoločnosťou, ktoré sú dostupné na tomto odkaze. Informácie o spracúvaní osobných údajov  môžete získať aj priamo na kontaktných centrách BVS, a.s..